CDA Sittard-Geleen trekt de beurs voor Nationaal Holocaust Monument

05 jul 2017, 11:36 Nieuws
namenmonument holocaust
Holocaust

Tijdens de raadsvergadering van 5 juli wordt onder andere een motie behandeld over de adoptie van 200 namen van slachtoffers van de Holocaust uit Sittard-Geleen en haar rechtsvoorgangers.

De namen zullen worden ondergebracht op het Nationaal Holocaust Monument, dat naar een ontwerp van de Pools-Amerikaanse architect Daniel Libeskind in Amsterdam zal worden opgericht. Uiteindelijk zal het monument straks de namen van alle ruim 100.000 Holocaustslachtoffers uit Nederland bevatten.

Het voorstel werd ingediend op initiatief van het GOB en werd mede-ondertekend door alle raadsfracties, met uitzondering van het CDA. In een eerdere verklaring liet CDA-fractieleider Andries Houtakkers al weten dat het CDA de motie zal steunen, maar niet mee indient, omdat men vanwege de grote bezuinigingen de timing ongelukkig vindt. Ook met het dekkingsvoorstel - het gaat om 10.000 euro die ten laste zouden moeten komen van de post onvoorzien - is de CDA-fractie het niet eens.

Wie op de website van het Nationaal Holocaust Monument kijkt telt vanaf 2014 tot nu slechts 9 namen van gemeenten die namen voor het monument adopteren. "Waarom nu dan die haast?", zo vraagt de CDA-fractie zich af. "Lokaal worden de namen van oorlogsslachtoffers niet vergeten, ze zijn terug te vinden op plaquettes, Stolpersteine en monumenten. Jaarlijks vinden herdenkingen plaats."

Het CDA zal met vermelding van deze kanttekeningen vóór de motie stemmen. Bovendien trekt het bestuur van het CDA Sittard-Geleen de beurs en doneert zij 2000 euro aan de gemeente. "Hierdoor wordt de post onvoorzien nog voor 8000 euro belast."