Het Nederlands Film Festival komt naar je toe en is op 26 en 27 september onder andere aanwezig met de NFF Festivalpremières van The Spectacular en (R)Evolutie.
Beide films spelen zich af in Limburg. Op dezelfde dag als de première in Utrecht, beleef je in filmhuis De Domijnen in Sittard de première. Deze wordt voorafgegaan met een filmpje van de regisseur of acteurs. In heel Nederland doen 85 bioscopen mee aan de NFF Festivalpremières en filmhuis De Domijnen biedt de mogelijkheid om de eerste filmvoorstelling te ervaren.
Kaarten voor de premières en informatie over de andere films die er te zien zijn tijdens Het Nederlands Filmfestival lees je op
www.dedomijnen.nl/films .
Over de NFF Festivalpremières:
The Spectacular
Vierdelige spionage mini-serie gebaseerd op een reeks waargebeurde IRA-aanslagen op Engelse doelen in Limburg eind jaren 80. Het hoofd van het speciaal gevormd rechercheursteam opent een spannende klopjacht op het meest genadeloze en gevreesde vrouwelijke lid van de IRA-cel.
Willem Bosch, Pieter Kuijpers (scenario: Willem Bosch en Pieter Kuijpers)
Cast: Hadewych Minis, Michel Sluysmans, Aoibhínn McGinnity, Kerr Logan, Cillian Lenaghan, Declan Conlon, Brian Milligan, Carina de Vroome, Kenneth Herdigein, Jacob Derwig, Porgy Franssen, Ian Beattie en Jochum ten Haaf.
(R)Evolutie
Dystopische filmkomedie van Toneelgroep Maastricht die zich afspeelt in het jaar 2040. Grote delen van Nederland zijn overstroomd en miljoenen mensen hebben hun heil gezocht in Limburg; het laatste toevluchtsoord waar iedereen hoopt op een nieuw leven zoals zij dat kenden. Artificiële intelligentie is een vanzelfsprekendheid en biotechnologie bevindt zich in een vergevorderd stadium. Welke rol speelt de mens nog?
Servé Hermans (scenario: Eddy Terstall)
Cast: Angela Schijf, Anniek Pheifer, Bruno Vanden Broecke, Jeroen van Koningsbrugge, Jouman Fattal, Michel Sluysmans, Michiel Blankwaardt, Joy Wielkens en Porgy Franssen.