NICEway houdt spijkerbroekeninzamelactie in Sittard-Geleen

23 sep 2017, 16:55Nieuws
jeans 564089 640 spijkerbroekeninzamelingsactie cc0 pixabay
CC0 via Pixabay
Het duurzaam Nederlands spijkerbroekenmerk MUD Jeans vraagt zich af waarom je een spijkerbroek die je toch niet meer draagt onnodig in de kast zou laten liggen.
MUD Jeans timmert aan de weg met hetrecyclen en leasen van spijkerbroeken. Daarom organiseert NICEway in de eerste twee weken van oktober in Sittard-Geleen een inzamelingsactie van spijkerbroeken die door MUD Jeans gerecycled gaan worden. Een mooi voorbeeld van circulaire economie. Deze actie vindt plaats van 1 tot en met 14 oktober en sluit aan bij deDag van de Duurzaamheid, 10 oktober en deDutch Earth Week.
De kledingindustrie is een van de meest vervuilende industrieën van de wereld. Daarom worden er steeds meer initiatieven genomen die deze industrie duurzamer maken. MUD Jeans is een goed voorbeeld hiervan, onder andere door in te zetten op het recyclen van spijkerbroeken.
Om dit een boost te geven worden op meer dan 10 locaties in Sittard-Geleen inzamelpunten ingericht. Hier kunnen spijkerbroeken die niet meer worden gebruikt, worden ingeleverd. Belangrijkevoorwaardeis dat de spijkerbroek voor minimaal 98% uit katoen bestaat. Vergeet niet om in je achterzak een briefje met je naam en contactgegevens te stoppen want iedereen die een spijkerbroek inlevert maakt kans op de tegoedbon van MUD Jeans of een van de drie fairtrade verrassingspakketten. De inzamellocaties zijn CAYBOO, Werk aan de Winkel, Vakwerk, WOOD15, Gamma Sittard, Viva la Vida, RAUW, Wereldwinkel, Yogaplace Sittard, Trevianum en Zorgboerderij Ophovenerhof in Sittard en NEXT2YOU in Geleen.
Onder de deelnemers worden een tegoedbon van MUD Jeans van 50 euro en drie fairtrade verrassingspakketten verloot. De winnaars worden bekendgemaakt op zaterdag 14 oktober bij Vakwerk in Sittard. Hier vindt de afsluiting van dit project plaats. Nicole Geilen van NICEway zal tijdens deze bijeenkomst ingaan op de achtergronden van dit project en haar motivatie om hiermee aan de slag te gaan. Aanvang 15:30 uur, Vakwerk, Putstraat 19 Sittard.
Dit project is een initiatief van NICEway en MUD Jeans en wordt georganiseerd in samenwerking met Urgenda, de Fairtrade Werkgroep Sittard-Geleen en COS Limburg. Sittard-Geleen is fairtrade gemeente. De fairtrade werkgroep wil brede lagen van de bevolking informeren over en betrekken bij fairtrade en duurzaamheid. Dit project sluit hier prima bij aan. De activiteiten van de fairtrade werkgroep Sittard-Geleen maken onderdeel uit van de Global Goals Campagne in Sittard-Geleen.
loading

Loading articles...

Loading