Woensdag werd in Arcen het temperatuurdagrecord gebroken: nooit eerder werd het in Nederland op 25 juli zo warm als in Arcen.
Het kwik klom er naar 35,1 graden. Het vorige dagrecord was 33,8 graden. Die waarde werd in 2006 gemeten in Gilze-Rijen.
De temperatuur kan volgens het weerbureau later op de dag in het zuidoosten nog verder oplopen, naar 34 graden. In Noord-Limburg kan het zelfs 35 graden worden.
Donderdag en vrijdag is er opnieuw kans op extreme hitte. De kans bestaat zelfs dat dan het kwik naar absolute recordhoogte gaat. De hoogste temperatuur ooit in Nederland gemeten is 38,6 graden. Dat gebeurde op 23 augustus 1944 op het inmiddels niet meer bestaande weerstation Warnsveld in Gelderland.