Oefenen voor het Fietsexamen

06 mei 2023, 16:00Nieuws
fietsexamentraining 2
M. van Dijke
Op de woensdagen 10 en 17 mei wordt in Geleen het fietsexamen geoefend, dat in de gemeente Sittard-Geleen van 23 tot en met 25 mei wordt gehouden.
Het komt nog te vaak voor dat kinderen de route helemaal niet oefenen en daardoor soms zakken voor het praktische fietsexamen. Greutsj en afdeling Sittard-Geleen-Born van Veilig Verkeer Nederland helpen een handje door de route samen te fietsen en tips & trucs te geven over hoe je in het verkeer fietst. Dat scheelt in spanning op de examendag zelf.
Bij het verzamelen in de Hendriklaan bij het Damenpark in Geleen krijgen de deelnemers een korte instructie. Daarna worden de fietsen gekeurd en worden er korte behendigheid proeven uitgevoerd. Indien de onderdelen positief zijn afgerond wordt er in het verkeer gefietst. "Op deze manier kunnen wij ook bijsturen waar nodig en een oogje in het zeil houden," aldus van Dijke van Greutsj. "Bij aankomst is het tijd voor positieve feedback. We geven kritiek op opbouwende wijze. Zo leren de kinderen graag bij. Duur van de gratis oefening is ongeveer een uur."
Woensdag 10 en woensdag 17 mei
Fietsexamentraining: 14:00-15:00 uur
Verzamelen in de Hendriklaan bij de Kiosk in het Burgemeester Damenpark in Geleen
fietsexamentraining 1
loading

Loading articles...

Loading