Open dag Asielzoekerscentra trekt 15.000 bezoekers

14 jun 2015, 7:22 Nieuws
zt7ic23mmaspgc66ehgbldgn1 azc moorheide
CC0

Op zaterdag 13 juni hielden de asielzoekerscentra (azc's) in Sweikhuizen en Echt-Susteren open huis. Landelijk deden 38 azc's mee. Die ontvingen samen zo´n 15.000 bezoekers.

De open dag werd gehouden, zodat het publiek kennis kon nemen van de dagelijkse gang van zaken op een azc en om bewoners te ontmoeten. De open dag was een initiatief van VluchtelingenWerk Nederland en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA).

Wereldwijd zijn nog nooit zoveel mensen op de vlucht geweest. De organisaties vinden het daarom belangrijk om Nederlanders de mogelijkheid te bieden een indruk te krijgen van wat er allemaal op een azc gebeurt. Er waren er activiteiten voor jong en oud, zoals workshops, informatiekramen, muziekoptredens en interviews met bewoners.

Bron: Novum