Ophovenerhof viert jubileum en eert oud-burgemeester Jacques Tonnaer

01 okt 2016, 21:09 Nieuws
ophovenerhof herenkamer 1
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Vandaag vierde zorgboerderij de Ophovenerhof aan de Molenweg in Sittard het feit dat de uit 1406 stammende monumentale hoeve in 1991, 25-jaar geleden, volledig werd gerestaureerd.

Op de boerderij werd al sinds 1988 dagbesteding aangeboden aan mensen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking. De Ophovenerhof speelt sindsdien een rol op zowel sociaal-, recreatief-, natuur-, als milieugebied. Er is een kinderboerderij, er wordt groente geteeld, er wordt van alles gebakken in het eigen 'bakkes' en er is een kleine boerderijwinkel, waar de eigen producten worden verkocht. In de zomer kunnen bezoekers er iets nuttigen op het terras op de binnenplaats. Het geheel ziet er uitstekend verzorgd uit. "De cliënten hebben het er naar hun zin en ook ik werk hier met enorm veel plezier", zegt directeur Bert Ramakers. Jan Hendricks, ruim 10 jaar voorzitter van de Raad van Toezicht, is eveneens erg tevreden over de gang van zaken op de zorgboerderij. Hij blikte terug op de historie van de afgelopen 25 jaar en constateerde dat er nu een goed draaiende dagopvang is waar cliënten een zinvolle en plezierige dagbesteding vinden.

Initiatiefnemer voor de renovatie van de Ophovenerhof was oud-burgemeester van Sittard Jacques Tonnaer, die van meet af aan bij de stichting betrokken was. Hij is nog steeds lid van de Raad van Toezicht. Als blijk van waardering voor zijn inzet werd in zijn bijzijn de cour van de boerderij omgedoopt in het J. Tonnaerplein. Het onderschrift luidt "Bestuurder van het eerste uur".

tonnaerplein ophovenermolen besuurder van het eerste uur

Afgelopen week ging ook de geheel vernieuwde website van de Ophovenerhof online. Daarop staat onder meer onderstaande video-impressie.

https://vimeo.com/184571498