Pinkpop komt thuis in Schouwburg De Domijnen Sittard-Geleen

04 mei 2017, 18:00 Nieuws
pinkpop voorstelling 1
Pinkpop

Na de succesvolle première in het Theater de Maaspoort te Venlo en dito ontvangst in andere theaters zal de voorstelling Pinkpop van Toneelgroep Maastricht ook eenmalig te zien zijn in Sittard-Geleen.

In de bakermat van het oudste rockfestival van Nederland mag dit muzikaal liefdesverhaal niet ontbreken. De voorstelling is te zien op woensdag 14 juni om 20.00 uur in de grote zaal van Schouwburg De Domijnen. Kaartjes kunnen vanaf nu besteld worden via: www.dedomijnen.nl .

Succesvolle voorstelling Toneelgroep Maastricht op 14 juni te zien

Dementie

De theatervoorstelling Pinkpop is een tragikomisch liefdesverhaal over een man die zijn geheugen verliest. In zijn hoofd lopen heden en verleden steeds verder door elkaar en zijn herinneringen vervagen. Hij probeert de dierbare momenten uit zijn jongere jaren vast te houden. De tijd waarin zijn beste vriend en hij streden om de liefde voor dezelfde vrouw. Samen vierden ze het leven en de liefde. Het verhaal speelt zich af tegen de achtergrond van Pinkpop. De hoofdrollen worden gespeeld door onder andere Huub Stapel, Henriëtte Tol, Michel Sluysmans en Suzan Seegers.

Muziek

De band Rowwen Hèze schrijft speciaal voor deze voorstelling nieuwe muziek en speelt deze live op het podium. Omringd door foto’s en video’s uit het rijke Pinkpop-archief, brengt Toneelgroep Maastricht een ode aan de liefde én aan het wereldberoemde popfestival. De tekst is geschreven door Frans Pollux en Jibbe Willems. De regie is in handen van artistiek leider Servé Hermans. De cd De liefde, de muziek, de herinnering van Rowwen Hèze ligt al vanaf 7 april in de winkels en is ook digitaal verkrijgbaar.

De voorstelling kreeg ronkende recensies in zowel de regionale als landelijke media. Zo schreef Henk van Gelder van NRC Handelsblad: "Huub Stapel en Henriëtte Tol ontroeren als ouder echtpaar in Pinkpop". En Bart Wijlaars van de Telegraaf: "... Pinkpop is niet alleen voor wie dit feest van binnen en buiten kent. Het festival vormt vooral het decor van dit liefdesverhaal, terwijl met name de helende werking van muziek op het menselijk geheugen onderstreept: Het helpt herinneringen. Uiteindelijk wint het verhaal deze voorstelling."

pinkpop voorstelling 2