Politie blij met voorstel inperken vuurwerk

04 dec 2017, 7:02 Nieuws
cobra 6 illegaal vuurwerk
Still Youtube-video

De politie kan zich helemaal vinden in het advies van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) om knalvuurwerk en vuurpijlen te verbieden.

"Dit onderzoek bevestigt ons beeld dat knalvuurwerk en vuurpijlen een ernstige bedreiging vormen voor de veiligheid van - vaak jonge - burgers, politiemensen en andere hulpverleners", reageert korpschef Erik Akerboom.

Volgens Akerboom is het "vijf voor twaalf" voor de veiligheid tijdens de jaarwisseling. "Wij willen allemaal in Nederland een feestelijke en veilige jaarwisseling."

De politie kan naar eigen zeggen agenten, andere hulpverleners en burgers niet goed meer beschermen tegen het steeds gevaarlijker wordende knalvuurwerk. Net als de OVV vindt Akerboom dat er geen reden is om veilig siervuurwerk te verbieden.

Ook voor veel huisdieren en hun baasjes is de periode van rond de jaarwisseling er een die vanwege vuurwerkoverlast van met name knalvuurwerk veel stress met zich meebrengt.