Politie controleerde onopvallend op afsteken vuurwerk

31 dec 2013, 8:15 Nieuws
jack peeters ateron

Vanaf 10.00 uur vanochtend tot 02.00 uur in de nieuwjaarsnacht mag er vuurwerk worden afgestoken. Maar let op: illegaal vuurwerk mag ook dan niet worden afgestoken.

Sinds 28 december is de vuurwerkverkoop geopend en op oudjaarsdag sluit die verkoop op het moment dat 's middags de winkeldeuren sluiten. De politie controleerde sinds de start van de verkoop op onopvallende wijze op het te vroeg afsteken van vuurwerk. Dit om overlast zoveel mogelijk te voorkomen.

Daarbij heeft de politie een aantal volwassenen bekeurd. Jongeren die werden betrapt op het te vroeg afsteken van vuurwerk werden doorverwezen naar Buro Halt.

Dat er na 10.00 uur vuurwerk mag worden afgestoken wil niet zeggen dat de politie niet meer controleert: vernielingen plegen met vuurwerk of het afsteken van illegaal vuurwerk blijft vanzelfsprekend verboden.

Vuurwerk is legaal als het is voorzien is van een Nederlandse gebruiksaanwijzing en er tevens de aanduiding 'Geschikt voor particulier gebruik' op staat.