Politie gaat alle kentekengegevens bewaren

22 nov 2017, 10:58 Nieuws
1024px flitser a37 2 mobiele flitser
Silver Spoon [CC BY-SA 3.0] via Wikimedia Commons

De politie mag gegevens van alle voertuigen die met een camera zijn vastgelegd (zoals kenteken, plek en foto) vier weken gaan bewaren.

De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met het plan, nadat de Tweede Kamer een jaar geleden al groen licht had gegeven.

De politie gaat dus ook data verzamelen van voertuigen waarmee niets aan de hand is of lijkt. Die moeten nu nog meteen worden gewist. Door de verandering kan de politie 28 dagen gebruik maken van de gegevens bij de opsporing van een misdrijf en voor de aanhouding van voortvluchtige personen.

Onder meer VVD, CDA, PVV, PvdA, 50PLUS, ChristenUnie en SGP gingen in Tweede en Eerste Kamer akkoord. D66, SP, Partij voor de Dieren en GroenLinks zijn tegen. Zij vrezen onder meer een aantasting van de privacy.