Politie gaat weer volop mobiele snelheidscontroles uitvoeren

07 jun 2017, 9:08 Nieuws
flitser snelheidscontrole
Silver Spoon [CC BY-SA 3.0] via Wikimedia Common

't Is maar dat u het weet: de politie gaat na twee jaren waarin dat minder gebeurde weer op volle kracht onaangekondigde mobiele snelheidscontroles uitvoeren.

Vooral op wegen met veel ongelukken en waar mensen vaak te hard rijden, komen meer mobiele snelheidscontroles.

Egbert-Jan van Hasselt, projectmanager infrastructuur van de politie, kondigt dit vandaag aan in het AD. Van januari tot mei van dit jaar is al een recordaantal van bijna achtduizend mobiele flitsers gesignaleerd. Dat blijkt uit alle meldingen die zijn ontvangen bij Flitsmeister. Uit analyse van alle meldingen blijkt de A13 tussen Rotterdam en Den Haag de weg met de meeste mobiele flitsers van Nederland. Ook langs de N11 tussen Leiden en Bodegraven en de N302 bij Lelystad staan veel mobiele controles.

Automobilistje pesten?

Van Hasselt benadrukt dat het onaangekondigd bekeuren van hardrijders geen "automobilistje pesten is". Het heeft dus niets te maken met het halen van targets of het spekken van de staatskas. "Dankzij flitsers zien we de gemiddelde snelheid en ongelukken afnemen. Ieder slecht nieuwsgesprek dat wij niet hoeven te voeren, betekent een dode of zwaar gewonde minder."

Uit wetenschappelijk onderzoek naar het effect van mobiele snelheidscamera's in Friesland blijkt dat de snelheid op 28 wegen omlaag ging en dat het aantal ongevallen met letsel met 21 procent daalde.