Zoals elk jaar gebruikelijk werd ook op deze zaterdag daags voor de grote optocht in Sittard de prinsenwagen gepresenteerd aan de regerend stadsprins.
Een echt verrassing was de prinsenwagen dit jaar natuurlijk niet, want prins Wout I gooit zondag zijn sinaasappels uit vanaf dezelfde prinsenwagen als die waarmee zijn voorganger een jaar eerder zijn triomftocht door het Sittardse centrum maakte.
Voor Wout I was het niettemin een indrukwekkende kennismaking. Want er is een groot verschil tussen de wagen vanaf de grond bekijken en er als prins bovenop staan. De hoogte van de plek van waaruit hij zijn appelsiene morgen over het publiek in Sittard uitstrooit was dan ook even wennen. Het proefgooien van een aantal sinaasappels ging overigens soepel.
Tot voor kort bouwde het Optoch Kommitee Zitterd vaak elk jaar een prinsenwagen, die in de jaren daarna werd verhuurd aan andere carnavalsverenigingen in binnen- en buitenland die om een dergelijk voertuig verlegen zaten. Inmiddels is de collectie prinsenwagens voor de verhuur dermate groot dat er geen ruimte meer is om weer een nieuw exemplaar na carnaval op te slaan. En daarom werd besloten dat een prinsenwagen in elk geval drie seizoenen wordt gebruikt voor het rondrijden van de Sittardse stadsprins in de grote optocht.