Rijk kort Sittard-Geleen 2,7 miljoen

09 feb 2019, 8:00 Nieuws
geld euro biljetten
CC0

Het Rijk heeft de gemeente Sittard-Geleen voor 2,7 miljoen euro gekort wat betreft de zogenaamde BUIG-gelden.

BUIG-gelden zijn bedoeld voor onder meer de uitvoering van de Participatiewet en het betalen van bepaalde (bijstands)uitkeringen en loonkostensubsidies. Wethouder van Sociale Zaken Felix van Ballegooij (SP) maakt bezwaar tegen deze beslissing.

De korting komt voor de gemeente totaal onverwacht en is gezien de financiële problemen waarin de gemeente verkeert ronduit pijnlijk. Volgens de gemeente is de door het Rijk gebruikte systematiek voor het vaststellen van de hoogte van de BUIG-gelden gebaseerd op gegevens die niet openbaar beschikbaar en daardoor ook niet controleerbaar zijn.

De gemeente stelt dat de verdeling van de gelden op transparante wijze moet gebeuren, zodat voor gemeenten duidelijker is op welk bedrag gerekend kan worden. Meerdere gemeenten hebben inmiddels bezwaar aangetekend.