Schoolpleinen in 2020 rookvrij

03 feb 2016, 17:45Nieuws
cigarette 424540 1280 sigaret aansteker aansteken
CC0 Public Domain via Pixabay
Vanaf 2020 mag er op geen enkel Nederlands schoolplein gerookt worden. Een voorstel van de ChristenUnie om alle schoolpleinen rookvrij te maken is door de Tweede Kamer aangenomen.
Volgens onderzoek van de VO-raad, de sectorganisatie voortgezet onderwijs, heeft nu 53 procent van de middelbare scholen en 6 procent van het middelbaar beroepsonderwijs een rookvrij schoolplein.
"Omdat zien roken, doet roken, ben ik heel blij dat we binnenkort geen sigaretten meer in en rond scholen zien. Een grote stap voorwaarts voor de gezondheid van onze jongeren", meent Kamerlid Carla Dik-Faber (ChristenUnie).
Oud-minister van Volksgezondheid Els Borst stelde in 2000 al voor om roken op schoolpleinen te verbieden. Dat voorstel haalde het toen niet in de Tweede Kamer.
loading

Loading articles...

Loading