Schutters- en gildenoptocht Oktoberfeest 2023 Sittard

15 okt 2023, 18:00 Nieuws
img 8169
SGN

Zondagmiddag trokken 36 schutterijen en schuttersgilden uit binnen- en buitenland door het centrum van Sittard.

In totaal liepen daar zo'n 1600 geüniformeerde deelnemers in mee. In de optocht liepen 7 van de 10 schutterijen uit de gemeente Sittard-Geleen mee: Sint Rosa Zitterd, Sint Salvius Limbricht, HH Marcellinus en Petrus Oud-Geleen, Eendracht Grevenbicht, Sint Lambertus Broeksittard, Sint Joseph Buchten en Sint Martinus Born.

Het was fris (normale temperatuur voor de tijd van het jaar overigens) en de buienradar voorspelde zo nu en dan een bui. Daardoor was het op het eerste deel van de route minder druk dan gebruikelijk, maar naarmate de stoet meer richting Markt vorderde werd weer ouderwets druk in de smalle straten van het stadscentrum. En ook op de schootsvelden was het al vroeg erg druk. Net als vorige jaren ging de toegang van het Boels Rental paviljoen al vroeg in de middag dicht, omdat de tent stampvol zat.

Zoals gebruikelijk ook ditmaal een fotoreportage van de stoet.Klik op de foto boven dit bericht om de foto's te bekijken.