Sittard-Geleen wil weg tussen Holtum-Noord en VDL Nedcar

12 feb 2017, 15:16 Nieuws
vdl nedcar vlag in top en drie minis voor de deur
Sittard-Geleen.nieuws.nl

De gemeente Sittard-Geleen wil een weg aanleggen tussen bedrijventerrein Holtum-Noord en VDL Nedcar, die alleen is bedoeld voor vrachtverkeer voor de autofabriek.

Oorspronkelijk wilde de gemeente een spoorverbinding tussen bedrijventerrein Holtum-Noord en VDL Nedcar gerealiseerd zien, samen met de aanleg van een railterminal bij VDL Nedcar. Het doortrekken van de spoorverbinding naar Holtum-Noord is echter te kostbaar en bedrijfseconomisch niet haalbaar.

Vanwege de groei van VDL Nedcar - inmiddels worden er drie MINI-modellen geproduceerd en binnenkort komt daar de BMW-X1 nog bij - groeit ook het vrachtverkeer tussen Holtum-Noord en VDL Nedcar. Daarmee neemt de kans op filevorming op de A2 toe en kunnen de inwoners van Holtum meer overlast van vrachtverkeer tussen Holtum-Noord en VDL Nedcar verwachten. Ter voorkoming daarvan streeft de gemeente daarom naar de realisatie van een ongehinderd logistieke wegverbinding tussen Holtum-Noord en VDL Nedcar.

De wijze waarop beide bedrijfsterreinen aan weerszijden van de A2 met elkaar verbonden kunnen worden is actueel in verband met de verbreding van de A2. Over de verbreding van de A2 vindt overigens op dinsdag 14 februari een inloopbijeenkomst plaats.