Dertig jaar lang fotografeerde Rob Nijpels tal van artiesten tijdens hun optredens in Nederlandse theaters.
Wie de Stadsschouwburg van Sittard-Geleen regelmatig heeft bezocht zal zich ongetwijfeld de enorme zeer contrastrijke foto's van bekende Nederlandse artiesten voor de geest kunnen halen.
Nijpels vatte, om zijn dertigjarig jubileum als theaterfotograaf op een onderscheidende manier luister bij te zetten, het plan op om een fotoboek uit te brengen. "En dan niet zomaar een fotoboek: het moet een collectors item worden en niet iets dat je een jaar later als ramsjpartij terugvindt bij De Slegte." De oplage is dan ook beperkt, de uitvoering wordt zeer exclusief.
Géén boek dat je even meeneemt, want daarvoor is het waarschijnlijk iets te groot: het meet 40x50 centimeter, opengeslagen 80x50 centimer. Het bevat 220 pagina's met zwartwit foto's van artiesten, waaronder enkele unieke opnamen in kleedkamers. Bij het boek hoort een DVD met 20 videotestimonials van artiesten die iets vertellen over hun eigen foto. Tenslotte wordt elk boek geleverd met een standaard van Frans eikenhout.
"Nog nooit eerder is er zo’n groot fotoboek gemaakt met Nederlandse theaterfotografie", zegt Nijpels, die veel tijd heeft gestoken in het kiezen van 220 foto's uit een verzameling van tienduizenden opnames.
De eerste 50 intekenaars betalen een speciale voorintekenprijs van 695 euro en ontvangen een gesigneerd exemplaar tijden een exclusieve feestavond. De normale verkoopprijs bedraagt 895 euro. De bedragen zijn inclusief btw.
Om al een eerste indruk van het fotoboek op te doen kunt u terecht op de speciaal voor dit boek gebouwde website
www.opdeeersterij.nl .
Het 'Salonboek 30 jaar theaterfotografie' verschijnt in september van dit jaar.