Sittard-Geleen, 19-01-2013 | De sloop van de wederopbouwflat - dat klinkt best cynisch in deze tijden van crisis - is nu dan echt begonnen.
Sittard-Geleen, 19-01-2013 | De sloop van de wederopbouwflat - dat klinkt best cynisch in deze tijden van crisis - is nu dan echt begonnen.
De flat aan de Deken Tijssenstraat in Sittad had eigenlijk al eind afgelopen jaar helemaal verdwenen moeten zijn. In de oorspronkelijke planning was het de bedoeling om in oktober te starten met de sloop. Dat werd uitgesteld tot december, omdat in het gebouw veel asbest verwerkt bleek te zijn. De verwijdering daarvan nam echter meer tijd in beslag dan gedacht, en daarom werd de sloop andermaal opgeschoven.
Momenteel wordt alle hout- en glaswerk uit het gebouw gehaald: ramen, kozijnen, deuren en plinten worden als eerste verwijderd, daarna zal met de sloop van de muren worden gestart.
Als de flat verdwenen is zijn de oude schootsvelden aan het noordwestelijk deel van de stadsomwalling helemaal vrij en onstaat een fraai vrij zicht op de eeuwenoude Sittardse stadskern. Daarmee is dan weer een onderdeel van het plan Zitterd Revisited afgerond.
Plannen zijn van alle tijden. In de tijd dat de wederopbouwflat werd gebouwd, zo'n 60 jaar geleden, waren er plannen om een weg vanaf de Rijksweg diagonaal naar de Limbrichterstraat aan te leggen. Daarvoor zou een deel van de stadsomwalling moeten verdwijnen. Vooruitlopend op de realisatie daarvan werd al een pand gebouwd langs het geplande tracee. Dat pand werd bekend onder de naam 't Sjeif Hoes, omdat het schijnbaar willekeurig schuin op de richting van de Deken Tijssenstraat was neergezet.
De weg is er nooit gekomen, omdat veel Sittardenaren, verzameld in de Kritzraedtstichting, zich daar fel tegen hebben verzet. Het Sjeif Hoes werd enkele jaren geleden al gesloopt.