
Donderdagavond om 22:30 uur hebben werknemers van autofabriek VDL Nedcar voor 48 uur het werk neer gelegd.
Druppelde bij een eerdere staking op 20 juni de productie nog mondjesmaat door, op dit moment rolt er geen auto meer van de band, zo liet een woordvoerder aan 1limburg.nl weten. Er zijn wel werkwilligen in de fabriek, maar te weinig om te kunnen produceren.
Reden voor de staking is een conflict over de arbeidsvoorwaarden. Werknemers willen in de nieuwe cao voor werknemers in de metalektro-sector een loonsverhoging van 3,5 procent en werkdagen van maximaal 8,5 uur.
Niet alleen bij VDL Nedcar wordt gestaakt, ook bij diverse andere bedrijven in de metalektro wordt gestaakt of worden er acties gevoerd.