Stemoproep was geen stemadvies

16 mei 2014, 23:35 Nieuws
vhfrng2gihqwnjyprz22wj2fy burgemeester cox
Gemeente Sittard-Geleen

Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ronald Plasterk is er niets verkeerd aan de brief die burgemeester Sjraar Cox van Sittard-Geleen aan de inwoners van zijn stad heeft gestuurd.

In de brief roept de burgemeester op toch vooral op 22 mei te gaan stemmen tijdens de verkiezingen voor het Europese Parlement. Hij wees daarbij op de voordelen van de Europese samenwerking. Volgens sommigen gaf de burgemeester daarmee een verkapt stemadvies. Namens de PVV eiste Geert Wilders dat de minister de burgemeester op het matje zou roepen.

De minister liet in een reactie weten dat er volgens hem van een stemadvies voor een bepaalde partij geen sprake is, maar van een oproep in het algemeen belang van de Europese Unie. "Het staat een ieder vrij te stemmen op een kandidaat van zijn keuze", aldus de minister.