‘Straling door 5G lijkt veilig, maar onderzoek blijft nodig’

21 jan 2020, 16:10 Nieuws
bellen mobiel vrouw
CC0 via Pexels

De hoeveelheid straling in de ether door het gebruik van het hele snelle mobiele internet 5G lijkt veilig.

Uit de eerste metingen en berekeningen aan 5G-systemen blijkt dat de blootstelling aan de elektromagnetische velden van losse antennes en gebruikerstoestellen lager is dan de limieten die de Europese Unie aanbeveelt. Dat staat in een onderzoek van het RIVM en Agentschap Telecom.

Maar vervolgmetingen moeten uitwijzen hoe de blootstelling zich daadwerkelijk ontwikkelt als de 5G-systemen breder in gebruik worden genomen en hoe die blootstelling gemeten kan worden als meerdere gebruikers tegelijk contact hebben met een zender.

“5G is de nieuwe generatie mobiele telecommunicatie en draagt bij aan economische groei en innovatie. Ook in deze ontwikkeling staat de veiligheid voorop”, aldus Angeline van Dijk, directeur-hoofdinspecteur van Agentschap Telecom.