Tien mille voor Kinjer OLS

26 jun 2014, 17:42 Nieuws
tp33phs0uwvxgkue76qeay218 kinjer ols 2014

Het Kinjer OLS, dat donderdag onder grote publieke belangstelling door Grevenbicht-Papenhoven trok, krijgt van de Provincie Limburg 10.000 euro subsidie. Een besluit daartoe is deze week door Gedeputeerde Staten genomen.

Dit jaar deden maar liefst 26 scholen uit Nederlands en Belgisch Limburg mee aan het Kinjer OLS, dat in Grevenbicht-Papenhoven haar tiende editie beleefde.

De subsidie is vooral bedoeld om de kosten van het busvervoer van de deelnemende schoolklassen te betalen.

"Het Kinjer OLS is een vaste waarde geworden van het Oud Limburgs Schuttersfeest en staat garant voor een geweldig kinderfeest", zegt gedeputeerde Peter van Dijk, die het schutterswezen in zijn portefeuille heeft.

Het Kinjer OLS is in het leven geroepen om kinderen kennis te laten maken met deze Limburgse volkscultuur. Net als tijdens het reguliere OLS is er een heuse optocht met zelfgemaakte uniformen en muziekinstrumenten en vaandels, die gejureerd worden, evenals schietwedstrijden met windbuksen.