Nadat eerder deze week kernreactor Tihange 1 werd stilgelegd is nu ook Tihange 2, ook wel bekend als de scheurtjesreactor, buiten bedrijf gesteld.
Dat gebeurde nadat er problemen werden vastgesteld met de stoomgenerator in het niet-nucleaire deel van de centrale. Hoe lang het duurt voordat de centrale weer kan worden opgestart kon uitbater Engie Electrabel nog niet zeggen. Het is niet de eerste keer dat Tihange 2 ongepland buiten bedrijf moest worden gesteld. Volgens Engie Electrabel is er voor de omgeving geen gevaar geweest. In Duitsland, Nederland en Luxemburg maakt men zich grote zorgen over de veiligheid van de centrales en die van de bevolking.
Tihange 1 werd woensdag stilgelegd nadat het gebouw waarin de hulppompen van de reactor staan tijdens bouwwerkzaamheden beschadigd raakte. Zondag wordt die reactor mogelijk weer opgestart.
De Belgische kerncentrales spelen een belangrijke rol in de Belgische elektriciteitsvoorziening. Een woordvoerder liet weten dat de stroomvoorziening ondanks het stilliggen van de twee reactoren niet in gevaar komt.