
Sittard-Geleen, 09-04-2013 | (Novum) - De kernreactoren Tihange 2 en Doel 3 blijven voorlopig dicht. Tihange 2 blijft tot zeker 14 mei stilliggen, Doel 3 zal niet worden opgestart voor 1 juni.
Dat meldt een woordvoerder van beheerder Electrabel.
De testresultaten van Tihange zijn ingediend bij het Federale Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC), voor Doel gebeurt dat eind april.
De beide reactoren, in de buurt van Antwerpen en Luik, liggen sinds de zomer stil. In de reactorvaten werden afwijkingen (haarscheurtjes) ontdekt. De afwijkingen zijn 'insluitingen die te wijten zijn aan waterstof'. Een woordvoerder zei toen dat de scheurtjes vermoedelijk al waren ontstaan tijdens het smeedproces van het staal, zo'n veertig jaar geleden. Er werd benadrukt dat er geen gevaar voor bevolking of omgeving is geweest.