Sittard-Geleen, 20-05-2013 | Dit jaar geen Pinkpop met pinksteren, maar wel de opening van een expositie over het oudste onafgebroken georganiseerde popfestival ter wereld.
Sittard-Geleen, 20-05-2013 | Dit jaar geen Pinkpop met pinksteren, maar wel de opening van een expositie over het oudste onafgebroken georganiseerde popfestival ter wereld.
Pinkpopbaas Jan Smeets opende maandagmiddag de tweede expositie over dit beroemde festival, dat zijn eerste 17 edities beleefde in het Geleense Burgemeester Damenpark. Over die periode ging de eerste expositie. De tweede expositie bestrijkt alle jaren van het festival en bestaat uit vele fraaie foto's die zijn genomen sinds de eerste editie van Pinkpop in 1970 in Geleen, Baarlo en Landgraaf.
Jan Smeets opent de expositie. Foto: Ivo Goessens -
Double Eye Smeets lichtte de expo toe met verhalen en verrassende anekdotes uit 43 jaar Pinkpop. De Geleense zangeres Madi verzorgde een akoestisch optreden, begeleid op gitaar door Sander Ruijters. Zij trad met haar band op tijdens Pinkpop 2011 als winnaar van Nu of Nooit en stond in het voorprogramma van UB40, Marike Jager en Tim Akkerman.
Pinkpop Expo
De expo neemt de bezoeker mee terug in de tijd van Pinkpop. Bekijk legendarische foto's van de vele bezoekers en artiesten als Mick Jagger en Sting maar ook van Coldplay en Bruce Springsteen. Ga er eens goed voor zitten in de Pinkpop bioscoop voor een mooie selectie Pinkpop live opnames. De expo biedt een kijkje achter de schermen van een evenement als Pinkpop. Zo zijn er historische documenten zoals eerste begrotingen, het contract met U2 uit 1980, vergunningen, briefwisselingen, polsbandjes, en andere bijzondere items te zien. Kortom: de Pinkpop Expo is een must see voor de Pinkpop fans van vroeger én voor die van nu!
Aandachtig worden de foto's bekeken. Foto: Ivo Goessens -
Double Eye Openingstijden
De expo in het oude postkantoor van Geleen (Mauritslaan 25) is gedurende de maanden mei en juni iedere werkdag geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur.
Kijk in de kalender op
www.pinkpopexpo.nl voor de exacte data dat de Pinkpop Expo geopend is.
De entreeprijs is vastgesteld op € 2,00 en voor CJP-houders op € 1,00. Kinderen tot 12 jaar onder begeleiding hebben gratis entree. Bezoekers ontvangen een Pinkpop 2013 sticker en de alom bekende ansichtkaart.
VVV Zuid-Limburg verzorgt exclusief diverse arrangementen voor groepsbezoek, kijk voor meer info op
www.vvvzuidlimburg.nl of mail naar
[email protected] .