
V&D heeft vrijdag zijn toekomstplannen uit de doeken gedaan. Die komen neer op meer aandacht voor vrouwelijke klanten en aanpassing van het assortiment aan de lokale omstandigheden.
V&D-topman John van der Ent rekent erop dat na de huurverlagingen en salariskorting waarover V&D nog met verhuurders en vakbonden in gesprek is - of in de clinch ligt - voorlopig niet verder gesneden hoeft te worden in de kosten. Tenzij zich nieuwe onverwachte situaties voordoen op de retailmarkt.
Hij zei dat vrijdag bij de presentatie van de toekomstplannen van het warenhuis. V&D moet van eigenaar Sun Capital binnen twee jaar weer winstgevend zijn. Dit jaar wordt naar verwachting nog verlies geleden. Voor 2016 mikt de keten op een break-even resultaat. Wanneer 2017 zwarte cijfers geschreven worden dan zou dat voor het eerst sinds vele jaren het geval zijn.
De keten wil zich komende tijd meer gaan focussen op vrouwelijke klanten. Ook wordt het assortiment op de schop gegooid. Voortaan geen eenheidsworst meer, maar in elke V&D komen producten in de rekken waarvan de onderneming denkt dat die goed bij die locatie passen. In de Amsterdamse Kalverstraat zijn dat bijvoorbeeld souvenirs voor buitenlandse toeristen, in Groningen een fanshop van FC Groningen en in grote steden waar veel allochtonen komen producten voor het Suikerfeest. De keten wil daarbij de nadruk gaan leggen op artikelen waarvoor klanten speciaal naar V&D komen.






