
29-05-2013 | Veel winkeleigenaren houden hun deuren open, ook als dat bedrijfseconomisch gezien al lang niet meer verstandig is. Daardoor ligt het aantal sluitingen veel lager dan de omzetdaling van de afgelopen tijd rechtvaardigt. Dat zegt voorzitter van brancheorganisatie van winkeliers Inretail Jan Meerman woensdag in Het Financieele Dagblad.
"Ondernemers doen er alles aan om de winkel open te houden, het is hun kind, maar de normale bedrijfseconomische voorwaarden worden helaas te vaak uit het oog verloren", constateert Meerman. Hij ziet dat veel winkeliers de huur van hun winkel niet meer doorberekenen en genoegen nemen met een veel te laag loon. Sommige ondernemers eten ook hun pensioenvoorziening op. "Ik heb wekelijks ondernemers aan de lijn die als ze stoppen niets meer hebben."
Voorzitter van MKB Nederland Hans Biesheuvel wil dat de detailhandelsector de komende tijd op de politieke agenda komt. "De bouw en de banen krijgen alle politieke aandacht", zegt Biesheuvel tegen het FD. "Er is alle reden om nu de detailhandel de prioriteit te geven." Volgens hem komt er op de korte termijn geen verbetering voor winkeliers, door veranderd consumentengedrag.
MKB Nederland wil in ieder geval voorkomen dat gemeenten nog meer winkeloppervlakte op de markt brengen. Volgens Detailhandel Nederland staat gemiddelde tien procent van de winkels leeg. Als alle uitbreidingsplannen doorgaan kan dat echter nog veel verder oplopen. Volgens Biesheuvel wordt er nog te veel in vierkante meters gedacht. "Dat gaat niet meer op in deze tijd met internetwinkels."