Volgens een eerste schatting van het Verbond van Verzekeraars is er tijdens de jaarwisseling voor ongeveer 13 miljoen euro aan schade aangericht aan woningen en auto's van particulieren.
Vorig jaar lag het schadebedrag met meer dan 14 miljoen euro iets hoger. In diverse plaatsen in het land raakten dit keer woningen onbewoonbaar.
De belangenvereniging van verzekeraars maakt zich ernstig zorgen over het steeds zwaarder wordende (illegaal) vuurwerk, "waarmee vandalen schade toebrengen en hulpverleners het werk onmogelijk maken". Directeur Richard Weurding noemt het "buitengewoon ernstig dat op veel plaatsen zwaar en veelal illegaal vuurwerk naar hulpverleners is gegooid. Een harde aanpak van dit zware illegale vuurwerk en relschoppers kan en mag niet bij alleen woorden blijven".