
De temperatuur in De Bilt is donderdag voor de vijfde keer dit jaar naar tropische hoogten gestegen. Om 16.20 uur werd het in De Bilt 30 graden. Vrijdag wordt de zesde tropische dag van 2013, meldt weeronline.nl.
Het aantal tropische dagen ligt hiermee flink hoger dan normaal. Nederland kent gemiddeld in een jaar 3,9 tropische dagen. Het warmst werd het donderdag vooralsnog 32,5 graden in Arcen.
Vrijdag wordt het naar verwachting rond de 37 graden. De kans dat vrijdag de warmste dag ooit gemeten wordt in Nederland, is overigens erg klein. Op 23 aug 1944 werd het 38,6 graden in Warnsveld. "De kans dat dat record wordt gebroken, is ongeveer een procent", laat een woordvoerder van weeronline.nl weten.
Als de temperatuur vrijdag echter boven de 37,1 graden komt, is het wel de warmste dag in tien jaar tijd. Weet het kwik ergens in Nederland boven de 37,8 graden te stijgen, dan wordt het zelfs de warmste dag sinds 1944 en komt vrijdag in de boeken als de een na warmste dag ooit gemeten in Nederland. "Dat het vrijdag warm wordt, is vrij zeker, maar de temperatuur kan ook zomaar op 35 graden blijven steken", aldus de zegsman.
De hitte wordt overigens in de nacht van vrijdag op zaterdag verdreven. Vrijdagavond neemt de kans op een onweersbui toe en in de nacht volgen meer onweersbuien. Zaterdagmiddag is het weer droog en wisselen stapelwolken en zonnige perioden elkaar af, met maxima tussen 22 graden aan de westkust en 26 graden in het oosten. Ook de dagen erna blijft het zomers, maar wordt het naar verwachting niet meer zo tropisch warm.
Warmste dagen ooit gemeten in Nederland
Kijk hoe warm het gaat worden in je woonplaats op
Door: Novum