Volop lente in Sittard-Geleen

09 mrt , 18:00 Nieuws
spelen in stadspark op lentedag 8 maart 2025 sittard
SGN

Op 1 maart is de meteorologische lente begonnen. Dit jaar is dat begin in figuurlijke zin stormachtig geweest.

Tijdens carnaval scheen de zon volop en was er geen wolkje aan de hemel te bekennen. Het fraaie weer leidde een week later zelfs tot een eerste lokale warme dag van het jaar: in Gelderland werd zaterdag bij weerstation Delen een temperatuur van 20 graden gemeten.

Veel mensen trekken er met dit prachtige voorjaarsweer op uit. De terrassen in de centra van Geleen en Sittard zaten barstensvol en er werd volop gewandeld en gefietst. Ook in het stadspark van Sittard genoten jong en oud van de aangename temperatuur.

Vandaag was er opnieuw volop zon. Maandag begint waarschijnlijk met ochtendmist, waarna de zon zich weer snel laat zien, maar met maximaal 16 graden wordt het een paar graden minder warm dan vandaag. Vanaf dinsdag keren we terug naar voor de tijd van het jaar meer normale temperaturen. Het wordt dan een stuk frisser met maxima van rond de 10 graden. De zon laat zich nog geregeld zien, maar er is dagelijks kans op wat neerslag. Volgens Weeronline blijft dit voorlopig zo. Ook op 19 maart, tijdens Sint Joep, wordt af en toe een bui verwacht, maar de zon laat zich tijdens opklaringen regelmatig zien. De temperatuur ligt dan naar verwachting rond de 13 graden.

gracht fort sanderbout 8 maart 2025
SGN
Genieten in de zon van het uitzicht op de stadsgracht bij Fort Sanderbout in Sittard.