
Aanstaande zondag wordt in Sittard de vijfde editie van de Holy Hill Obstacle Run gehouden: een fysieke en mentale uitdaging voor iedereen die zich eraan wil wagen.
Op dit moment worden er op de noordelijke schootsvelden en op tal van andere plekken langs de route tal van hindernissen en obstakels opgebouwd waar de deelnemers doorheen, overheen of onderdoor moeten. Om al die hindernissen - variërend van een berg hooi via monkey bars en horden tot het met beperkte ademruimte doorwaden van een waterbassin en het altijd vervelende moddertijgeren - succesvol te passeren zijn behendigheid, conditie, een goede motoriek, een beetje lef, in elk geval vastberadenheid en soms ook teamwork onmisbaar.
De Holy Hill Obstacle Run telt 9 starttijden. De eerste om 09:00 uur, de laatste om 13:30 uur. Start en finish zijn ook dit jaar op de schootsvelden in het centrum van Sittard. Wel zo praktisch voor de deelnemers die met de auto komen: ze parkeren hun auto direct onder de startlocatie.
Deelnemers hebben de keuze uit een uitdaging, een zware uitdaging of een heel zware uitdaging: een route van 6 kilometer met 41 obstakels, een van 9 kilometer met 52 obstakels of een van 18 kilometer met 104 obstakels. En voor wie dat nog niet genoeg is: met een Xtreme-ticket mag je het parcours zo vaak afleggen als je wil of aankan.
Je hoeft overigens geen sportbeest te zijn om de uitdaging aan te gaan, want de deelnemers bepalen zelf hun tempo en daarmee de intensiteit van en de intentie waarmee ze de door hen gekozen route willen volbrengen. Je kunt individueel de uitdaging aangaan, maar ook met een groep vrienden, collega's of familie, zodat je onderweg wat hulp kunt verlenen of krijgen bij het overwinnen van de hindernissen.
Onderweg passeren de deelnemers de voetvallen en de Sint Rosakapel op de Kollenberg en dat verklaart de naam Holy Hill.