
Van 6 tot en met 14 mei vindt in Sittard-Geleen de voorjaarseditie van de Fairtrade Week plaats. De Fairtrade Werkgroep Sittard-Geleen organiseert in die week op vrijdag 12 mei in het kader van maatschappelijk verantwoord ondernemen in samenwerking met Stories Conceptstore eenEerlijk Winkelen Coffee Break.
De landelijke organisatie Eerlijk Winkelen zet zich al een aantal jaar in voor het stimuleren van duurzaam inkopen door consumenten. Dit doet zij door organisaties die zich bezig houden met maatschappelijk verantwoord ondernemen, onder te brengen in Eerlijk Winkelroutes.
Eerlijk Winkelen brengt in kaart waar in steden zich winkels en horeca bevinden die duurzame producten verkopen. Winkeliers en horeca die fairtrade producten, biologische producten of tweedehands producten verkopen, komen in aanmerking voor de Eerlijk Winkelen route.
Daarnaast komen ook initiatieven die op een andere manier maatschappelijk verantwoord zijn, bijvoorbeeld door te werken met mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, in aanmerking voor de routes. De Fairtrade Werkgroep Sittard-Geleen beheert de Eerlijk Winkelenroutes in Sittard en Geleen.
Van 6 tot en met 14 mei vindt de voorjaarseditie van de Fairtrade Week plaats en wordt internationaal deFairtradechallengegeorganiseerd. In het kader hiervan organiseren de Fairtradewerkgroep Sittard -Geleen en Stories Conceptstore eenEerlijk Winkelen Coffee Break. Winkels die interesse hebben in de Eerlijk Winkelen Route Geleen worden van harte uitgenodigd voor deze coffee break.
Deze vindt op vrijdag 12 mei van 10:30-11:30 plaats bij Stories Conceptstore Raadhuisstraat 21 in Geleen. Tijdens deze bijeenkomst wordt de Eerlijk Winkelen Route nader toegelicht.
Naast deze specifiek op Eerlijk Winkelen gerichte coffee break in Geleen vinden er tijdens de Fairtrade Week ook andere activiteiten plaats in het kader van de Fairtradechallenge. In Sittard doen onder andere de Wereldwinkel Sittard, Werk aan de Winkel, Levantogroep, B&B Bie Bianca en het Kruispunt van Fairtrade Kerk Vrangendael met een activiteit mee aan de Fairtradechallenge. In Born doet de Dierenbescherming Limburg dit.
Een overzicht van alle activiteiten die er in het kader van de Fairtradechallenge plaatsvinden, is te vinden op www.fairtradechallenge.org .