
Waar Schiphol en Eindhoven Airport in het eerste kwartaal van 2017 een flinke groei van het aantal passagiers laten zien is daarvan op Maastricht Aachen Airport (MAA) geen sprake. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.
Ten opzichte van het eerste kwartaal 2016 is het aantal passagiers er met 4,6 procent gedaald. Op Schiphol nam het aantal reizigers toe met 8,5 procent en Eindhoven zag het reizigersaantal met 19,7 procent toenemen. Op Rotterdam The Hague Airport daalde het aantal passagiers licht met 0,7 procent. Groningen Airport Eelde kende relatief gezien de grootste groei, daar nam het aantal passagiers toe met 30,6 procent.
Op vrachtgebied zag MAA een daling van 82,5 procent op intercontinentale vluchten. Binnen Europa groeide verdubbelde vrachtvervoer (100,6 procent groei). Per saldo daalde het vrachtvolume er met 40 procent.