
De SP heeft het college van B&W vragen gesteld naar aanleiding van een door het college verstuurd persbericht over meer geschikte woningen voor ouderen.
In dat bericht staat dat woningcorporatie ZOwonen 400 bestaande woningen beter geschikt wil maken voor ouderen en dat een deel van de nieuwbouw levensloopbestendig wordt.
De SP vindt dat voornemen op zich prima, maar is wel verbaasd over het feit dat de gemeente 40% (€ 223.200) van de kosten bijdraagt vanuit de wmo-gelden.
De SP wil graag weten hoe oud de aan te passen woningen zijn en wat de overweging bij ZOwonen is geweest om haar bestaande woningen aan te passen voor ouderen.
Verder vraagt de SP zich af waarom er voor nieuwbouw nu extra kosten gemaakt zouden moeten worden, omdat volgens afspraak al alle nieuwbouwwoningen levensloopbestendig zouden worden.
Tenslotte vraagt de fractie aan het college waarom de gemeente een bijdrage zou moeten leveren aan de bedoelde woningaanpassingen en waarom dit betaald zou moeten worden met wmo-gelden.