Vreemde Eend coronaproof familieuitje op dierendag

30 sep 2020, 16:15 Nieuws
vreemde eend 7 sally dansgezelschap maastricht het laagland foto tycho merijn
© Tycho Merijn

Theatergezelschap Het Laagland uit Sittard & SALLY Dansgezelschap Maastricht spelen op zondag 4 oktober (Dierendag) om 14:30 uur de familievoorstelling Vreemde Eend (4+) in Schouwburg De Domijnen.

De samenwerkende gezelschappen beloven een coronaproof theaterervaring, waardoor je met een kleine groep publiek kan genieten van deze speelse mix van dans & theater. Er wordt aangeraden om snel te reserveren, want door het maximum van 30 volwassenen geldt: vol=vol.

Vreemde Eend is een van de eerste voorstellingen die Het Laagland weer in eigen huis (Schouwburg De Domijnen Sittard) speelt, naast de uitverkochte voorstelling WOOSH (1,5+) op vrijdag 2 oktober. Het Laagland trok sinds het begin van de coronacrisis regelmatig de aandacht met hun 'Laagland thuistheater', waarbij families online oude voorstellingen konden bekijken.

Van dit initiatief maakten duizenden mensen gebruik, maar nu vindt het gezelschap het weer tijd voor live theater, uiteraard afgestemd op de op dit moment geldende coronamaatregelen. Op Dierendag is daarom de voorstelling Vreemde Eend te zien, een actueel verhaal over de komst van een nieuweling in de straat (de 'vreemde eend').

De voorstelling

Alles is netjes, rustig en onder controle in de straat van Buuf en Buur. Totdat er een nieuweling naast hen komt wonen. Met de komst van deze vreemde eend wordt de straat op zijn kop gezet. Staan Buuf en Buur open voor deze nieuweling? Is er wel plek op het picknickkleed voor een derde persoon? En wie is hier nu eigenlijk de vreemde eend?

Reacties van pers en publiek

De voorstelling voor iedereen van 4 tot 104 jaar, in samenwerking met SALLY Dansgezelschap Maastricht, mocht in 2019 al op enthousiaste reacties van pers en publiek rekenen. De Limburger schreef: "Hoe krijg je vijftien stuiterballen stil in het theater? Door ze naar Vreemd Eend te laten kijken." De Theaterkrant schreef: "Behalve een mogelijke aanleiding voor een goed gesprek met je kind, is Vreemde Eend ook gewoon een plezier om naar te kijken.

Reserveren

Gezien de beperkte zaalcapaciteit, aangepast aan de op dit moment geldende maatregelen, is reserveren verplicht. Dit kan via www.dedomijnen.nl . Kijk voor meer informatie op www.hetlaagland.nl .

De voorstelling is niet geschikt voor kinderen jonger dan 4 jaar.