Vrije-uitloopeieren wegens vogelgriep nu verkocht als scharrelei

17 feb 2022, 15:10 • Nieuws
eieren cc0 pixabay eggs 2811871 1280
CC0 via Pixabay
Vrije-uitloopeieren moeten sinds woensdag worden verkocht als scharreleieren.
Dat komt doordat kippen al sinds 26 oktober binnen moeten blijven als gevolg van de ophokplicht die is ingesteld vanwege de vogelgriep. Om aan het predicaat vrije uitloop te voldoen moeten kippen binnen zestien weken weer naar buiten en die limiet is nu bereikt.
Dat betekent dat pluimveehouders in veel gevallen minder geld krijgen voor hun eieren, zo waarschuwde in januari een groep organisaties uit de pluimveesector, waaronder LTO Nederland/NOP en NVP. De sector heeft er bij minister – van Landbouw op aangedrongen ervoor te zorgen dat de Europese regels dit jaar niet gelden.
ā€œDe Europese regelgeving over vogelgriep zet ons klem, daarom is dit jaar een uitzondering op de 16-weken termijn noodzakelijkā€, zegt Kees de Jong, voorzitter LTO Pluimveehouderij/NOP. Op de lange termijn ziet de organisatie een ā€œbelangrijke oplossingā€ in vaccinatie tegen de vogelgriep.
loading

Loading articles...

Loading