Een groep dames en heren die doof, slechthorend, plots/laatdoof, doofblind of horend zijn, lopen dit voorjaar in wisselende samenstelling het Pieterpad.
Het gaat om een afstand van in totaal 500 kilometer. De start was op 30 maart in Pieterburen, op 24 april bereiken ze de Sint Pietersberg in Limburg.
Het Pieterpad-avontuur is een initiatief van Let’s Talk. Mede door alle enthousiaste initiatieven onderweg is het een sportief feestje voor velen geworden. Aan de route at de groep mee bij mensen die langs Het Pieterpad wonen. Er was koffie met vlaai, de wandelaars werden aangemoedigd en er werden slaapplaatsen aangeboden.
Er trekt een gele karavaan door het land! Van Noord naar Zuid. Van Pieterburen naar de Sint Pietersberg: 500 km in 26 dagen.
Mensen van Noord naar Zuid werden met elkaar verbonden en lieten mooie sporen achter. Het doel van het Pieterpad-avontuur was om op een sportieve manier, anders horende mensen een gezicht te geven en met elkaar in contact te komen want communicatie is een eerste levensbehoefte. Nu zit de tocht er bijna op en is de missie meer dan geslaagd.
De wandelaars zijn inmiddels begonnen aan de laatste wandelweek en doen van vrijdag op zaterdag ook de gemeente Sittard-Geleen aan. Op vrijdag 22 april lopen de deelnemers de 23 kilometer lange etappe van Montfort naar Sittard. Na een overnachting in Sittard-Geleen staat op zondag 24 april de etappe naar Strabeek (22 kilometer) op het programma. Op maandag 25 april wordt de tocht voltooid met de 17 kilometer lange wandeling naar de Sint Pietersberg. Wie een stuk wil meelopen is van harte welkom!
In 2020 is Let’s Talk opgericht met ondersteuning van de Stichting Plotsdoven.
Let’s Talk is een groep wisselende personen die slechthorend, plots-laatdoof of doof zijn. Deze groep communiceert sinds de coronacrisis dagelijks vanuit huis via ZOOM in het bijzijn van schrijftolken en gebarentolken. Het isolement waarin vele auditief beperkten zich bevinden werd tijdens de coronapandemie nog eens versterkt. Let’s Talk biedt deze groep de mogelijkheid met elkaar in contact te komen en zich met elkaar te verbinden. Vanuit Let’s Talk ontstond de behoefte om samen te wandelen en dat is een groot succes geworden.