Weer afpersmails over bezoek pornosite in omloop

28 jan 2021, 21:22Nieuws
hacker computercrimineel
CC0 via Pixabay
Fraudehelpdesk waarschuwt opnieuw voor het rondgaan van e-mails waarin mensen lezen dat ze zouden zijn betrapt bij het bezoek aan een pornosite.
Sommige ontvangers van een dergelijke e-mail schrikken zich helemaal wezenloos.
De verzender van de e-mail zegt beelden te hebben gemaakt van de geadresseerde terwijl die zichzelf achter zijn computer of tablet bevredigde toen hij de pornosite bezocht. Met die informatie wordt geprobeerd om de geadresseerde af te persen, want hij krijgt een ultimatum gesteld waarbinnen hij een bepaald bedrag in bitcoins moet hebben betaald. Doet hij dat niet, zo luidt het dreigement, dan worden de gemaakte beelden verspreid onder de contacten van de geadresseerde.
De afperser laat tevens weten dat hij een virus op de computer van de geadresseerde heeft geïnstalleerd, dat het e-mailaccount is gehackt en dat het doen van aangifte geen zin heeft.
Fraudehelpdesk waarschuwt ontvangers van dit soort afpersmails om er niet op in te gaan, zeker niet te betalen en hetaltijd te melden bij Fraudehelpdesk. Het is namelijk pure bluf van de afzender en uw e-mailaccount is niet gehackt.
loading

Loading articles...

Loading