Zaterdag vond in Sittard de eerste dag van de eerste editie van Wijnfestijn Sittard plaats. Onder een vaak dreigende wolkenlucht - die prachtige plaatsjes opleverde.
Ondanks de buiendreiging bleef het zaterdag zo goed als droog en liepen veel mensen de wijnroute, die langs vier wijngaarden leidde: in het centrum van Sittard, op de Kollenberg bij Watersley, op de Windrakerberg en op de Wanenberg bij Munstergeleen. Er werd niet enkel gewandeld, er werd natuurlijk ook volop geproefd.
Vooral de wijngaard bij Fort Sanderbout had over belangstelling niet te klagen. De hele middag door liepen daar belangstellenden het hek binnen. Behalve dat er geproefd kon worden kregen de bezoekers ook informatie over de wijngaard.