Zondag 5 januari Feestdag Pater Karel in Munstergeleen

28 dec 2019, 16:05Nieuws
pater karel januari 2019
© René Haustermans
Wie aan Pater Karel denkt, denkt aan Munstergeleen. Beide zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden.
Pater Karel, wiens geboortehuis in Munstergeleen stond is, ook 127 jaar na zijn overlijden, nog ongekend populair. Vele mensen vinden troost, gebedsverhoringen en zelfs genezing door Pater Karel aan te roepen.
Het sterven van Pater Karel op 5 januari 1893 wordt dan ook gezien als de geboorte van zijn eeuwig leven. Reden te meer om jaarlijks zijn sterfdag in dankbaarheid te vieren. En dit gebeurt ieder jaar met bijzondere luister in Munstergeleen.
Deze feestelijkheden starten zondag 5 januari om 18:00 met een Pontificale Hoogmis in de Parochiekerk van Munstergeleen. Deze H. Mis zal worden voorgegaan door de hulpbisschop van Haarlem, mgr. dr. Jan Hendriks. Het kerkelijk zangkoor luistert de viering muzikaal op.
Na de mis wordt onder de klanken van Fanfare Juliana Munstergeleen in kaarsenprocessie naar het geboortehuis van Pater Karel getrokken, waar de mogelijkheid bestaat om de relieken van Pater Karel te vereren. De sfeervolle bidtocht start vanuit de Pancratiuskerk en vervolgt zijn weg via de Kerkstraat, Foniëlsweg, Haagstraat, Kleine Kommel om tenslotte via de P.C.Houbenstraat bij de kapel van Pater Karel te eindigen.
Tenslotte wordt door de Stichting Pater Carolus aan iedereen een glas glühwein of warme chocolademelk aangeboden.
loading

Loading articles...

Loading