Zwerfkatten in de aandacht

29 sep 2013, 13:13Nieuws
nwfmvyyii84bcgimt77b8sixq zwerfkatten
Zaterdagmiddag werd het winkelend publiek bij Albert Heijn aan de Brugstraat in Sittard gevraagd om een extra aankoop te doen voor de stichting Zwerfkat in nood.
De helpt verwaarloosde en in de steek gelaten katten en kittens en is in haar werk geheel afhankelijk van donaties. Mensen die hun boodschappen kwamen doen werden gevraagd om een donatie in natura te doen in de vorm van kattenbakvulling en kattenvoer.

Petitie tegen afschieten zwerfkatten
De Dierenbescherming komt in actie tegen de jacht op zwerfkatten. Volgens de organisatie worden elk jaar minimaal achtduizend zwerfkatten afgeschoten. Het publiek wordt opgeroepen om een petitie te ondertekenen, die moet worden aangeboden aan staatssecretaris van Economische Zaken Sharon Dijksma (PvdA).
De dierenorganisatie schat dat van de ruim drie miljoen katten in Nederland er vele tienduizenden in het wild leven. Provincies zouden elk jaar tot wel 13.500 zwerfkatten laten afschieten omdat ze onbedoeld voor overlast zorgen.
De Dierenbescherming zegt zich wel zorgen te maken over het toenemende aantal zwerfkatten, maar pleit voor diervriendelijker oplossingen. De organisatie vindt dat mensen hun kat zouden moeten laten castreren of steriliseren. Dat doet de Dierenbescherming zelf ook met de zwerfkatten die het vangt en terugplaatst.
Bron: Novum
loading

Loading articles...

Loading