Nieuw Limburgs vervoerplan brengt veranderingen voor Sittard-Geleen

01 okt , 6:50 • Provincie Limburg
81798
Arriva / Provincie Limburg
SITTARD-GELEEN - Het openbaar vervoer in Sittard-Geleen verandert vanaf 13 december.
Met de nieuwe dienstregeling wil de provincie Limburg samen met Arriva het openbaar vervoer beter laten aansluiten op de vraag van reizigers. Vooral in de avonduren en in het weekend komt er in verschillende kernen meer openbaar vervoer.

Arriva Vlinder

Voor inwoners van Sittard-Geleen zijn vooral de veranderingen rond de Arriva Vlinder van belang. Deze kleine bus wordt ingezet op momenten waarop reguliere buslijnen minder vaak rijden.
De Vlinder Sittard rijdt op werkdagen van 20.00 tot 23.00 uur, op zaterdag van 08.00 tot 23.00 uur en op zondag van 09.00 tot 23.00 uur.
Ook verschillende kleinere kernen profiteren van de uitbreiding. Zo krijgen Guttecoven, Einighausen, Berg aan de Maas en Oud-Urmond voor het eerst openbaar vervoer in de avonduren en op zondag. Ook voor Munstergeleen en Lindenheuvel worden de mogelijkheden met de Vlinder uitgebreid.

Op reservering

De Vlinder rijdt op reservering. Reizigers moeten hun rit vooraf aanmelden. Daarmee moet het openbaar vervoer ook buiten de drukke tijden beter bereikbaar blijven voor inwoners die afhankelijk zijn van busvervoer.
Volgens de provincie levert het nieuwe vervoerplan in Limburg op verschillende plaatsen extra reismogelijkheden op. In totaal krijgen duizenden inwoners toegang tot een uitgebreider aanbod, met name in de avonduren en in het weekend.

Elektrische bussen

Arriva breidt tegelijkertijd het aantal elektrische bussen in Limburg verder uit. Er komen 48 nieuwe elektrische lijnbussen en 10 kleine elektrische voertuigen bij. Daarmee komt het aantal elektrische bussen in Limburg op 149, ongeveer 70 procent van de totale vloot.
De nieuwe dienstregeling is opgesteld op basis van onder meer reizigersinzichten, data-analyses en gesprekken met gemeenten en andere betrokken partijen.Reizigers kunnen hun reis vooraf plannen via de Arriva-app of de website van Arriva.
Het volledige overzicht van de wijzigingen is te vinden via Arriva – nieuwe dienstregeling Limburg.

♦♦♦

  • Blijf op de hoogte via Facebook of via de nieuwsbrief, inschrijven onderaan deze pagina.
  • Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
Appbanner
loading

Loading articles...

Loading