Sittard-Geleen, 11-08-2012 | De dames van Fortuna Sittard speelden donderdagavond een uitstekende wedstrijd tegen Standard Fémina.
Sittard-Geleen, 11-08-2012 | De dames van Fortuna Sittard speelden donderdagavond een uitstekende wedstrijd tegen Standard Fémina.
De Belgische landskampioen kwam met de complete selectie naar Munstergeleen. Ook alle internationals waren van de partij en stonden op het veld, ondanks dat zij een dag eerder nog voor België uitkwamen tegen Wales. Uiteindelijk verloren de Fortunezen met 0-1.
Alleen Sanne Schoenmakers deed niet mee na haar hersenschudding, zij gaat vandaag weer trainen bij haar club. Ook Vanity Lewerissa was van de partij, een mogelijke afwezigheid van negen maanden (kruisband-ellende) is niet aan de orde en dat deed iedereen goed. Kim Mourmans deed ook mee, zij speelde een dag eerder ook al voor Standard in de met 10-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen Wezenmaal. Fortuna Sittard ging vanaf de aftrap voortvarend van start, de speelsters zaten er kort bovenop zodat de Belgische topclub het erg moeilijk had. Annika Pluymen had de 1-0 moeten maken, maar de paal voorkwam een Limburgs feestje. Tot aan de rust beet Fortuna uitstekend van zich af en haalde het een hoog niveau.
Na de rust was Standard duidelijk de betere ploeg, maar Fortuna Sittard stond telkens goed opgesteld totdat Aline Zeler mooi wist te scoren. Deze geweldige speelster scoorde al 140 doelpunten in drie seizoenen voor haar club. Keepster Katja Demacker had weer ouderwetse reddingen in huis, maar met deze 0-1 mochten de Limburgse vrouwen terugkijken op een geweldige wedstrijd ondanks de afwezigheid van Vera Wanrooij en Colette van Aalst. Bovendien deed Shirley Kocacinar niet mee, met een lichte blessure werd geen risico genomen door het technische duo Paul Beckers en Jannie Sangers. Bij Fortuna Sittard in de basis de 16-jarige Charlotte Schings, een aankomend talent die het ver gaat schoppen.
Dinsdag speelt Standard Fémina tegen ADO Den Haag om de BeNe Cup. Schakel sterspeelster Davina Philtjens uit door haar niet in het spel te laten komen en zit er kort bovenop, dan kan ADO Den Haag deze topclub ook aan, dat bewees ook immers Fortuna Sittard.