Démare wint vierde etappe Tour de France

04 jul 2017, 18:30 Sport
wielrennerspeloton ron philips
© Ron Philips - Sporteve-foto.nl

De etappewinst in de vierde etappe van de Tour de France was eindelijk weer eens voor een Franse sprinter. Arnaud Démare was de rapste in een eindsprint, waarover nog veel gesproken zal worden.

Direct aan het begin van de etappe ging de Belg Guillaume van Keirsbulck ervandoor. Hij kreeg echter geen medevluchters mee en reed vervolgens 190 kilometer aan kop voordat het peloton hem weer opslokte.

De 207,5 kilometer lange etappe voerde van Mondorf-les-Bains over een vlak parcours naar Vittel. Twee grote valpartijen in de laatste kilometer, waarvan een in het zicht van de finish, ontsierden de sprint. Bij die laatste valpartij leek wereldkampioen Peter Sagan de naast hem opkomende Mark Cavendish de dranghekken in te jagen. De Engelsman hield er een schouderblessure en een beschadigde hand aan over. Ook de Duitser John Degenkolb en de Brit Ben Swift kwamen daardoor ten val.

Klassementsleider Geraint Thomas lag bij de eerste valpartij die in de voorlaatste kilometer plaats had op het asfalt. Omdat dit binnen drie kilometer van de finishlijn gebeurde verloor hij geen tijd en behoudt hij de gele trui.