Sittard-Geleen, 27-12-2012 | In Geleen werd vandaag binnen het programma van de Limburgse Handbaldagen door Gehandicaptensport Nederland een demonstratiewedstrijd wheelchairrugby - rostoelrugby - georganiseerd.
Sittard-Geleen, 27-12-2012 | In Geleen werd vandaag binnen het programma van de Limburgse Handbaldagen door Gehandicaptensport Nederland een demonstratiewedstrijd wheelchairrugby - rostoelrugby - georganiseerd.
Bij deze teamsport is het de bedoeling om met 4 personen de bal op te brengen en de achterlijn te passeren. Bij deze demonstratie speelden twee teams 2 keer 8 minuten tegen elkaar. Daarbij wordt na elk doelpunt of overtreding een tijdstop ingelast. Desondanks is wheelchairrugby geen langzame, saaie sport.
Een speler mag de bal maximaal 10 seconden vasthouden, zonder te dribbelen. Daarbij heeft het team maar 40 seconden de tijd om een punt te scoren. Als dit niet lukt krijgt de tegenstander een inworp vanaf de zijlijn. Als een speler met zijn of haar rolstoel kantelt, dan wordt de speler onder begeleiding van zijn of haar coach overeind geholpen. Tijdens de demopartij kwam dit maar een keer voor. De rest van de tijd bleven de deelnemers niet alleen overeind, maar lieten ze ook een knap draaiwerk en veel snelheid zien.
Wheelchairrugby is absoluut geen sport voor watjes: beide teams schroomden niet om elkaar in de weg te rijden en zelf met kracht tegen te houden. De rolstoelen klapten regelmatig op elkaar, maar de spelers gingen onverstoorbaar verder. Al met al was de wedstrijd dynamisch en leuk om naar te kijken! De demonstratiewedstrijd eindigde in een 21-15 overwinning voor het rode team.
Kijk voor meer informatie over wheelchairrugby op
www.wheelchairrugby.nl .