Dit weekend staat Buchten in het teken van het jaarlijkse wielerweekend. Vast onderdeel daarvan is inmiddels het gastheerschap voor een etappe van de Ster ZLM Tour.
Vandaag wordt de derde etappe in deze vijfdaagse etappekoers gereden. Buchten is zowel start- als finishplaats. De renners zijn om 11:45 uur vertrokken vanaf sportcomplex Het Anker in Buchten. De finish van de 210,5 kilometer lange etappe door het Limburgse heuvelland wordt tussen 16:15 en 16:45 uur verwacht op de Markt in Buchten.
Het is de 30e editie van de Ster ZLM Toer – GP Jan van Heeswijk, die zoals gewoonlijk twee weken voor aanvang van de Tour de France wordt gereden. Veel WorldTourploegen gebruiken de Ster ZLM Toer als laatste voorbereiding op de Tour.
Het wielerprogramma dat het 50/jarige Wielercomité Buchten dit weekend heeft georganiseerd ziet er als volgt uit:
Vrijdag 17 juni 2016
11.45 uur Start Etappe Buchten-Buchten Ster ZLM Toer 2016
16.30 uur Finish Etappe Buchten-Buchten Ster ZLM Toer 2016
18:45 uur Criterium Elite zonder contract/Beloften/Amateurs
Zaterdag 18 juni 2016
14.30 uur Rabo Dikke Banden Race
15:30 uur Criterium Jeugd categorie 5
16:15 uur Criterium Jeugd categorie 6
17:00 uur Criterium Jeugd categorie 7
18:00 uur Dernywedstrijden GP Fred Biesmans
(Elite vrouwen en Oud-renners)
Zondag 19 juni 2016
09:00 uur Mulleners Vastgoed Cycling Tour voor recreanten
Naast de wieleractiviteiten is er ook een aantrekkelijk feestprogramma georganiseerd.