Naast het aantrekken van een nieuwe hoofdcoach heeft Kembit-Lions zich versterkt met drie nieuwe spelers.
Het betreft de 21-jarige Jonathan Bromet (cirkel), de 19-jarige Kyan van Berlo (rechterhoek) en de even oude Jur Eussen (linkeropbouw).
Jonathan is 21 jaar en heeft een Nederlandse vader en een Noorse moeder en derhalve een dubbele nationaliteit. Sinds zijn zesde levensjaar handbalt hij al voor Charlottenlund Sportsklubb in Trondheim, Noorwegen waar hij wekelijks cirkelspeler in het eerste team is. In 2022 is Jonathan na een korte stage op Papendal door assistent-bondscoach Edwin Kippers bij Oranje U20 gehaald. Op dat EK 2022 heeft hij samengespeeld met onder meer onze Ids Eussen, Jelte Hiemstra en Morris Kippers. Wij zijn er zeker van dat we met Jonathan een waardige vervanger voor de vertrokken Jonas Dell in huis hebben gehaald.
Kyan van Berlo is 19 jaar en afkomstig uit Gemert waar hij op z’n zevende is begonnen met handballen bij de plaatselijke club Tremeg. Op z’n twaalfde is hij bij BEVO gaan spelen en daarna 3 jaar bij Dynamico in Oss/Heesch. Bij die club maakte hij als vijftienjarige al zijn debuut in de eredivisie. De laatste twee seizoenen heeft Kyan op de Handbal Academie getraind en gewoond en daarnaast speelde hij bij Handbal Houten. “Met Houten hebben we echt een super seizoen gehad” zegt Kyan “en overstappen was dan ook best een lastige keuze, maar ik heb heel veel zin om bij Lions te gaan spelen. Naast het handbal volg ik de opleiding tot sport- en beweegcoach op het CIOS in Sittard en ga ik ook nog in het gezellige Sittard wonen. Ik heb er zin in!!” Bij Kembit-Lions gaat Kyan samen met Rob Schmeits de rechterhoekpositie invullen.
Jur is voor de echte Lions fans geen onbekende. Met zijn 19 jaar is hij de jongere broer van vaste waarde Ids Eussen. Jur is met handballen begonnen in Roermond bij Swift 2000 toen hij 5 jaar was en daar heeft hij acht jaar gespeeld. In 2018 is hij overgestapt naar BFC waar hij zich de afgelopen 5 jaar goed heeft kunnen doorontwikkelen. Jur zit ook bij de jeugdselecties U19 en U24 van Nederland. Afgelopen seizoen heeft Jur al aan het grote werk mogen ruiken en laten zien dat hij veel potentie heeft. Hij studeert fysiotherapie op Hogeschool Zuyd in Heerlen en gaat daar nu beginnen aan zijn tweede jaar. Hij speelt bij voorkeur op de linkeropbouw positie.
Morris Kippers
kwam vanwege een langdurige blessure amper aan spelen toe. Hij vertrekt bij Kembit-Lions en gaat zijn toekomst oppakken als trainer-coach.