Om 15:15 uur start vandaag in Düsseldorf de eerste etappe van de 104e editie van de Ronde van Frankrijk met een vlakke tijdrit over 14 kilometer.
Nederlandse renners zullen ditmaal vooral gaan voor dagsuccessen, want echte klassementsrijders zitten er niet bij. Tom Dumoulin (winnaar Giro d'Italia, team Sunweb) laat deze Tour voorbij gaan en bereidt zich voor op de Vuelta.
De Brit Chris Froome geldt ook dit jaar als favoriet voor de eindzege, maar de verwachting is dat de Brit van Team Sky meer tegenstand krijgt dan de afgelopen twee edities. Bovendien is Wout Poels, Froome's meesterknecht, dit jaar na een blessure nog niet fit genoeg om zijn kopman in de bergen bij te staan.
Sky had de Tour in zijn greep, maar met minder aankomsten bergop en genoeg lastige ritten wordt een meer open koers verwacht. Bovendien heeft Froome dit jaar nog niet al te veel indruk gemaakt, in tegenstelling tot voorgaande jaren.
De Australiër Richie Porte, de Colombiaan Nairo Quintana en de Spanjaard Alberto Contador zijn de verwachte concurrenten. De Fransman Romain Bardet en de Italiaan Fabio Aru gelden als outsiders.
De eerste etappe is een individuele tijdrit over 14 kilometer in Düsseldorf, die om 15.15 uur begint en rond kwart voor zeven eindigt. De Duitser Tony Martin is favoriet om de eerste gele trui te veroveren. LottoNL-Jumbo heeft twee renners die het Duitse feestje kunnen verpesten: Jos van Emden en de Sloveen Primoz Roglic.
Etappeschema
# | Dag | Etappe | Km | Omschrijving |
1 | 1-7 | Tijdrit in Düsseldorf (Dui) | 14,0 | vlakke tijdrit |
2 | 2-7 | Düsseldorf (Dui) - Luik (Bel) | 203,5 | vlak |
3 | 3-7 | Verviers (Bel) - Longwy | 212,5 | aankomst heuvelop |
4 | 4-7 | Mondorf les Bains (Lux) - Vittel | 207,5 | vlak |
5 | 5-7 | Vittel - La Planche des Belles Filles | 160,5 | aankomst bergop |
6 | 6-7 | Vesoul - Troyes | 216,0 | vlak |
7 | 7-7 | Troyes - Nuits Saint Georges | 213,5 | vlak |
8 | 8-7 | Dole - Station des Rousses | 187,5 | bergen |
9 | 9-7 | Nantua - Chambery | 181,5 | bergen |
| 10-7 | Rustdag in Dordogne |
10 | 11-7 | Périgueux - Bergerac | 178,0 | vlak |
11 | 12-7 | Eymet - Pau | 203,5 | vlak |
12 | 13-7 | Pau - Peyragudes | 214,5 | bergen |
13 | 14-7 | Saint Girons - Foix | 101,0 | bergen |
14 | 15-7 | Blagnac - Rodez | 181,5 | heuvels |
15 | 16-7 | Laissac Sévérac l’Église - Le Puy en Velay | 189,5 | heuvels |
| 17-7 | Rustdag in Le Puy en Velay |
16 | 18-7 | Le Puy en Velay - Romans sur Isère | 165,0 | heuvels, vlak slot |
17 | 19-7 | La Mure - Serre Chevalier | 183,0 | bergen |
18 | 20-7 | Briançon - Izoard | 179,5 | bergen |
19 | 21-7 | Embrun - Salon de Provence | 222,5 | vlak |
20 | 22-7 | Tijdrit in Marseille | 22,5 | tijdrit |
21 | 23-7 | Montgeron - Parijs | 103,0 | vlak |