
Exact 77 tellen nadat Eline de puck ingooide voor het BeNeLeague ijshockeyduel tussen Laco Eaters Limburg en Tilburg Trappers Toekomstteam was het raak.
Toen scoorde Mordy Munichman (1:17) het eerste doelpunt voor de thuisploeg en gaf daarmee het sein aan het publiek om de duizenden meegebrachte knuffels op het ijs te gooien.
De 6-jarige Eline, bij wie dit jaar leukemie is geconstateerd en die momenteel in een 2-jarig behandeltraject zit, was dit jaar de Teddy Bear Mascotte tijdens de Teddy Bear Toss, een jaarlijkse actie die Eaters sinds enkele jaren naar Canadees voorbeeld organiseert voor het goede doel. Met de Teddy Bear Toss wordt geld ingezameld voor de stichting Kika - Kinderen Kankervrij, worden nieuwe knuffels cadeau gedaan aan kinderen die tijdens de feestdagen in het ziekenhuis moet blijven en wordt de speelgoedbank voorzien van een nieuwe voorraad.
Nadat de knuffelregen was opgedroogd en de knuffels van het ijs waren geveegd kwam de Zamboni weer de ijsvloer op voor een extra dweilbeurt. Daarna ging de wedstrijd verder. De eerste periode werd afgesloten met een 3-1 stand. Na de 1-0 van Munichman zorgde Slawomir Krzak voor de 2-0 (05:31) en de 3-0 (13:25). Horvers (16:22) scoorde tegen voor Tilburg en tekende daarmee voor wat uiteindelijk Tilburgs enige treffer zou blijken te zijn.
In de tweede periode liep Eaters uit naar 7-1 door scores van Lars van Sloun (PS, 23:37 en SH, 30:35), Joey Geurts (SH, 31:27) en Luca Heutmekers (PP, 37:50). In de laatste periode maakte Tom Marx (51:13) er nog 8-1 van.
Het volgende thuisduel dat op de planning staat is de tweede wedstrijd in de halve finale om de Nederlandse IJshockeybeker tegen Hijs Hokij uit Den Haag. Die wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 30 december om 20:30 uur.






